Перейти до основного вмісту

Якось ми звикли до думки про те, що велич Європи у минулому, що воювати «старенька Європа» більше не здатна, що тепер головні країни світу – США та Китай. Але дарма. Європа готується нагадати світові, звідки взагалі пішла цивілізація.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Євросоюз має бути готовим до того, що США скоротять свою військову присутність у Європі, переорієнтувавши сили на інші регіони, включаючи Індо-Тихоокеанський. Виступаючи у Брюсселі, вона наголосила на необхідності зміцнення власної безпеки ЄС в умовах «крихкого світу».

Фон дер Ляйєн представила план переозброєння Європи, що передбачає мобілізацію до €800 млрд на оборону до 2030 року, включаючи €150 млрд у вигляді позик та залучення приватного капіталу. Вона також запропонувала пом'якшити бюджетні обмеження для країн ЄС, щоб збільшити військові витрати та посилити виробництво озброєнь усередині блоку.

Крім того, Європа розпочала активну кампанію із залучення американських учених, позиціонуючи себе як притулок для наукових кадрів, які прагнуть уникнути можливого переслідування в США.

«Ми розглядаємо свободу науки та досліджень як основну цінність... Ми хочемо, щоб науковці та дослідники з усього світу зробили Європу своїм домом, – заявила голова Європейської комісії Фон дер Ляйєн, – І щоб Європа знову стала домом для інновацій».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Україна як безподаткова держава Костянтин Килимник Україна у своєму економічному розвитку зайшла в глухий кут. Починаючи з 1991 року країна не мала скільки-небудь виразної політики економічних реформ. Сьогодні ми вже навіть не розповідаємо один одному про темпи зростання «азіатських тигрів», а просто захоплюємося Польщею. З якою 1990-го ми були в рівному становищі, а сьогодні вона вже пішла в економічному розвитку на десятиліття вперед.   Здавалося б, зрозуміло, що для економічного зростання України потрібен розвиток малого та середнього бізнесу. А держава мусить навіть не допомагати – просто не заважати, люди все зроблять самі. Ще потрібні рівні правила гри для всіх, що на практиці означає деолігархізацію країни. Однак, навіть якщо завтра економічна політика України різко зміниться, наша країна все одно залишиться на задвірках світової економіки. Просто тому, що наші європейські сусіди звільнили свої економіки на три-чотири десятиліття раніше. А за минулі роки також змогли...
Подбати про майбутнє вже сьогодні Останні три десятки років Україна розвивалася (хоча «розвивалася» – це, звісно, голосно сказано) як країна, в основі економіки якої – експорт сировини. Так, ми експортували аграрну сировину, залізну руду, металопрокат, ліс – це й давало основні доходи до бюджету. А ще більше – збагачувало наших доморощених олігархів. Але більше цього не буде. По-перше, колишніх наддоходів на ринку продовольства більше не варто очікувати. Дедалі більше країн стають самодостатніми – розвивають власне сільське господарство. Тому світовий попит на зерно та олію – наші основні експортні продукти – стабільно знижується, причому разом із цінами. Аналогічна ситуація із залізною рудою та готовим залізом. Залізна руда перестала бути настільки важливою складовою експорту, якою вона була раніше (в 2014 році майже третину нашого експорту складала залізна руда та вироби з неї, в 2024 залізна руда та вироби з неї склали лише 11%). Крім того, весь експорт залізної руди з України зараз...
Подивимося з точки зору психології Я думаю, сьогоднішня суперечка Володимира Зеленського в Овальному кабінеті з президентом та віце-президентом США увійде до підручників психології. Мені сподобалося, що цю розмову на підвищених тонах кмітливі українці одразу «годували» ChatGPT і отримали чудовий аналіз того, що сталося з погляду психології. Я спочатку наведу цей текст повністю, а потім висловлю свою думку. Я думаю, сьогоднішня суперечка Володимира Зеленського в Овальному кабінеті з президентом та віце-президентом США увійде до підручників психології. Мені сподобалося, що цю розмову на підвищених тонах кмітливі українці одразу «згодували» ChatGPT і отримали чудовий аналіз того, що сталося з погляду психології. Я спочатку наведу цей текст повністю, а потім висловлю свою думку. ChatGPT: Отже, це справжній майстер-клас з газлайтингу, маніпуляції та примусу з боку Трампа та його оточення. Розберімо ключові моменти: Звинувачення жертви у власному становищі: Трамп буквально каже З...